על סמארט דרייב

בית ספר ללימוד תאוריה ונהיגה בשילוב סימולטור עם חזון חינוכי להפחתת תאונות דרכים.

תפיסת העולם שלנו שאובה מתפיסת העולם של קורס טיס. אנו מאמינים שיש להפיק את המקסימום מכל "שעת טיסה", על ידי ביצוע הכנה נכונה לשיעור, מיקסום תהליך המשוב במהלך השיעור וגם ביצוע "תחקיר" אחריו. בדרך זו התלמיד עובר תהליך מעמיק ומפיק את המירב מכל שעת נהיגה.

מעל 20,000 תלמידים כבר למדו בסמארטדרייב, 70% מהתלמידים עברו בטסט ראשון או שני (מול כ 50% באוכלוסייה הכללית). ממוצע שיעורי הנהיגה אצלינו הינו 32 (מול ממוצע של 42 באוכלוסייה הכללית).

לצד שיטת לימוד הנהיגה המסורתית, הטמענו טכנולוגיות לימוד מתקדמות ואמצעי המחשה דיגיטליים שונים. אחד המרכיבים המרכזיים הוא אימונים באמצעות סימולטור הנהיגה המתקדם בעולם, המאפשרים לנהג החדש להתמודד עם מצבים שלא נתקל בהם בשיעורי הנהיגה המסורתיים, ביניהם: מצבי "כמעט תאונה", נהיגה בתנאי מזג אוויר קשים, מצבי סכנה שונים, ילד המתפרץ לכביש ועוד.

בשנים האחרונות, השימוש בסימולטורים ללימוד נהיגה תפס תאוצה ברחבי העולם. יצרן הסימולטורים אותו אנו מייצגים בישראל הינו ECA , הנחשב למוביל בעולם בתחום התחבורה היבשתית (רכבים, אופנועים, משאיות וכד'). 

הסימולטורים של פארוס מאושרים ללימוד נהיגה על פי חוק בחלק ממדינות אירופה ובחקיקת האיחוד האירופי. מעל 10,000 סימולטורים של ECA פועלים ברחבי העולם בעשרות מדינות, לרבות ארה"ב, צרפת (הנחשבת לחלוצה בתחום הבטיחות בדרכים), אנגליה, אירלנד, פינלנד ועוד.

"בבית ספר מלמדים אותך ואז אתה נבחן. בחיים, מביאים לך מבחן וממנו אתה לומד"
טום בודט

איך הכל התחיל

סמארטדרייב

תפיסת עולם מודרנית ללימוד נהיגה

בשונה מתחומי לימודים רבים, לאורך עשרות שנים לא התפתח ענף לימודי הנהיגה בישראל. איכות ההוראה לא עלתה, לא הוטמעו טכנולוגיות חדשות או שיטות לימוד מתקדמות. במקביל, כמות השיעורים הנדרשת להכנה לטסט עלתה ולצידה עליה במעורבות נהגים צעירים בתאונות דרכים (פי 3 מאשר יחסם באוכלוסיית הנהגים).
לאורך השנים, הדור הצעיר הפך ל"רעב" יותר לחידושים וטכנולוגיות חדשות וכן הוא מנוסה יותר במולטי-טסקינג (שזהו גם אחד האתגרים הגדולים בנהיגה).

 

בשנת 2007, התפרסם דו"ח ועדת שיינין בנושא תאונות הדרכים, שקרא בין השאר לרפורמה בתחום לימוד הנהיגה. היזם, עדי מימרן, הרים את הכפפה וחרט על דגלו את היעד לשפר את שיטת לימוד הנהיגה המסורתית בישראל, במטרה לעזור לדור הצעיר להיות דור נהגים חכמים, שקולים ובעלי בטחון עצמי.  בעקבות זאת, נולד הקונספט של בית ספר לנהיגה בשילוב סימולטור, שפעל בשנים הראשונות במתכונת מצומצמת וניסיונית

עם השנים שוכללה שיטת הלימוד ובשנת 2012 נפתח סניף הדגל של החברה בקניון עזריאלי, תל-אביב, תחת השם "סמארטדרייב", מתוך שימת הדגש על המסר הקורא להכשרת נהגים "חכמים" (להבדיל מ"צודקים").  בשנים הקרובות פעילות סמארטדרייב צפויה להתפרש בכל רחבי הארץ, במטרה להפוך לגורם משמעותי המשפיע על תרבות הנהיגה בישראל.

נושא הבטיחות בדרכים הוא בראש מעינינו ובהתאם, אנו נוקטים בגישה שיתופית כלפי רשויות המדינה. לאורך השנים, עמדנו בקשר עם משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ואפשרנו ביצוע מחקר יישומי במשך שנתיים על תלמידי נהיגה של בית הספר,

החברה פועלת היום בשני מישורים – מישור לימוד תיאוריה ונהיגה בשילוב סימולטור למגזר הפרטי, והמישור הציבורי, הכולל פעילות מול רשויות מקומיות ומשרד התחבורה להטמעה של תוכנית הלימוד בסימולטור ברמה הארצית כתוכנית חינוכית בתיכונים.  

הבלוג שלנו

כתבות ומאמרים

כתבו עלינו

בתקשורת

צרו קשר

נשמח לדבר איתכם ולענות על כל שאלה שיש לכם